Nacházíte se: O společnosti / Historie

Historie

Firma Enpeka spol. s.r.o. vznikla v roce 1991 a toto nové jméno dostává v roce 1993 privatizovaná Průmyslová pekárna a cukrárna. Od 1.1.2004 došlo ke změně právní formy a firma dostává jméno ENPEKA a.s..
Společnost klade velký důraz na nákup výhradně kvalitních, zdravotně nezávadných surovin a kontrolu jejich požadovaných parametrů pro výrobu. Pravidelně denně jsou prováděny namátkové kontroly výrobků připravených k expedici k zajištění vysoké jakosti.

K veškerému vyráběnému sortimentu je zpracováno dle zákona č.110/1997 sb. a 113/2005 sb. „složení výrobků“ které je v případě uzavření obchodní smlouvy o zásobování dodáno na každé odběrné místo dle určení odběratele. Případné úpravy v jejich složení jsou operativně opraveny a ihned zaslány odběratelům.
U výroby chleba byla zachována tradiční česká dížová technologie výroby těst a jejich strojnímu nebo ručnímu zpracování s vlastní výrobou přírodních žitných kvasů. Proces zrání, kynutí a pečení, tak jako výroba těst, je rovněž přísně řízený, sledovaný a kontrolovaný, až po finální výrobek včetně jeho dopravy k zákazníkovi. Pečení probíhá na nejmodernějších periodických etážových pecích po 42 ks na kameninových přírodních deskách. Chléb je dodáván vždy čerstvý bezprostředně po upečení. V domácnostech doporučujeme uchování chleba v prodyšném obalu, nejlépe textilie a v žádném případě nepoužívat uzavřený neprodyšný obal, jako je igelitový sáček a podobně. 

Postupně byla provedena modernizace jednotlivých výrobních linek jemného pečiva, běžného pečiva, chleba a cukrářské výroby se zaměřením na zvýšení hygieny a zdravotní nezávadnosti veškerých našich výrobků při zachování tradiční osvědčené technologie výroby, včetně ručního zpracování a zajištění čerstvosti veškerého vyráběného sortimentu k maximální spokojenosti našich zákazníků.
Veškerá pekárenská výroba je certifikována od r.2003 v systému HACCP firmou BUREAU 
VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s.r.o.. 

Speciální požadavky na pekařské a cukrářské výrobky k různým slavnostním příležitostem - svatby, rauty, promoce, narozeniny a pod. je možné individuálně objednat přímo ve výrobním areálu Enpeka a.s., Jihlavská 1143, Žďár nad Sázavou na obchodním oddělení za účasti vedoucího provozu k maximální spokojenosti zákazníka. V případě zájmu je možno objednat z velké nabídky dortů. 

K slavnostním příležitostem i běžné relaxaci je možné využít služeb PENZIONU VRCHOVINA,
Bělisko 389, Nové Město na Moravě s nabídkou ubytování, restaurace a bowlingu. 
Společnost Enpeka je od jejího založení držitelem mnoha významných ocenění odbornou porotou v jakosti vyrobeného chleba a pečiva v rámci ČR.