Penzion Nové Město na Moravě / Tipy na výlety - Ubytování Nové Město na Moravě

Tipy na výlety

Více informací o rozhledně Karasín: Rozhledna Karasín

Rozhledna Karasín

Bystřice nad Pernštejnem - 20 km

Rozhledna Karasín je postavena na hřbetu kopce Zadní Skála (712m) na okraji stejnojmenné obce. Jedná se o 30m vysokou zděnou stavbu, ke které patří i bufet s barem a sociálním zařízením. Stavba je součástí vznikajícího rekreačně sportovního areálu, kde je v provozu přilehlá sjezdovka. 

Karasínská rozhledna je díky své zděné stavbě přístupná celý rok.

Více informací o rozhledně Karasín >>

Více informací o hradu Pernštejn: Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn

Nedvědice - 27 km

Gotický hrad Pernštejn byl poprvé zmiňován jako majetek Pernštejnů roku 1285. V průběhu 15.stol. byl přestavěn a upevňován jeho obranný systém. 

Více informací o hradu Pernštejn >>

Více informací o kostele: Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého

Žďár nad Sázavou - 13,5 km

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světovéhodědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a je nepochybně nejosobitějším dílem J. B. Santiniho Aichla.

Více informací o kostele >>

Více o Horáckem muzeu: Horácké muzeum

Horácké muzeum

Nové Město na Moravě - 1,7 km

V budově Horáckého muzea sídlila již v roce 1555 radnice, což dokládá kámen s letopočtem a pernštejnským znakem umístěným nad vchodem. V průběhu času byl v objektu mimo jiné obecní sklad a prodej soli, vrchnostenský výčep vína a kořalky. Pořádaly se zde taneční zábavy a provizorně tu sídlila i škola.

Více o Horáckem muzeu >>

Více informací o Horácké galerii: Horácká Galerie

Horácká Galerie

Nové Město na Moravě - 1,7 km

Renesanční zámek vznikl ve 2. polovině 16. století. Později jej stavebně poznamenaly nové trendy - baroko v 18. století a novorenesance v 19. století. Nabídka prohlídky stálých expozic a krátkodobých výstav v prostorách bývalého renesančního zámku. Stálá expozice obsahuje díla O. Blažíčka, J. Jambora, J. Mařatky a V. Makovského a dalších.

Více informací o Horácké galerii >>